Join Us In Myspace!
 
XESS Thundertale KatedraXESS

XESS

NARIAI:

Laurynas Arminas - vokalas, programavimas
Darius Laurinavičius - gitara
Alenas Babrauskas - gitara
Gytis Nėnius - būgnai
Rytis Titas - bosas


Grupė XESS kilo iš Kauno. Pirmoji repeticija įvyko 2001 02 03 d., po to, kai grupę LIŪNUOSNA dėl skonių nesutapimų paliko jos vokalistas – gitaristas Roswa. Bosistas Darius užėmė antro gitaristo pareigas, ritmo mašiną (+boso linijas) programavo, grojo gitara, muziką ir tekstus toliau kūrė Bėska (Laurynas), Živilė liko prie klavišų, o Rasa išliko vokaliste.

Surepetavę naują programą, kurioje buvo ir keletas stipriai perdarytų LIŪNUOSNA saulėlydžio laikų dainų, penketą pačių vertingiausių įamžino pirmajame mini CD “In Cyber Lust”, kuris buvo įrašytas „Ophis“ studijoje (prodiusavo patys XESS ir V. Stankus iš black/death metal grupės NAHASH). Kompaktinę plokštelę grupė, padedama Nerijaus „tdf“ ir Arūno „Dušmano“, 2002 10 26 išsileido savarankiškai.

XESS savo muzikoje sujungė thrash metalines gitaras, gyvus ir programuotus sintezatorius bei goth rokinę estetiką, pagražintą electro/cyber detalėmis. Grupė stengiasi koncertuoti kuo intensyviau, kiek įmanoma tokiai šaliai kaip Lietuva, kurioje nepopuliarus net supopsintas rokas, dalyvauja didesniuose ir visiškai underground’iniuose renginiuose su įvairiausio stilių grupėmis ir vieni. Per kiekvieną pasirodymą muzikantai bando nustebinti klausytojus ne tik savo kūryba, bet ir vienu ekstravagantiškiausiu Lietuvoje nuolat besikeičiančiu įvaizdžiu. Bene vieninteliai Lietuvoje, iš turinčių gana aštrų garsą bei provokuojančią išvaizdą, XESS su kūriniu “Pervert Messiah” 2003 gegužę kaip specialūs svečiai dalyvavo TV šou „Nacionalinė muzikos lyga“, kuris buvo transliuojamas LNK televizijos tiesioginiame eteryje.

Įpusėjus 2003 metams, koncertuose gitara ėmė grot Tadas iš jau grupės ANGIS, o Bėska liko tik vokaluoti. Be to, Bėska vietoj ritmo mašinos, kuri vargino savo atminties ir galimybių stoka, ėmė naudoti kompiuterį. Besibaigiant 2003-iesiems kasmetiniame renginyje „Velnių Malūnas“, per kurį teikiamos alternatyviosios muzikos scenos nominacijos „Baltieji velniai“, XESS buvo pripažinti „Geriausia 2003 metų gothic/industrial grupe Lietuvoje“. Vokiečių nepriklausomos muzikos žurnalas Sonic Seducer (www.sonic-seducer.de) įtraukė kauniečių kūrinio „Self CrucifiXion“ mp3 į kompaktinę plokštelę, kuri buvo pridėta prie gruodžio – sausio mėnesių numerio. Grupė dalyvavo ir minėto žurnalo konkurse „Battle of the Bands 2003“, kur iš 50 grupių užėmė 16 vietą. Lenkų žurnalo „OFF“ padalinys „OFF Sound“ išleido perspektyvių rytų ir centrinės Europos tamsių grupių kompiliacinį albumą „Dark East“, kuriame puikuojasi ir XESS daina „{Festish... Satisfaction?]“.

2004 m. rugpjūčio paskutinį savaitgalį XESS pradėjo naujojo albumo, kurio darbinis pavadinimas yra “Sexx FM”, įrašus. Vasaros viduryje buvo įkurtas oficialus XESS fanklubas. Rugsėjo 25 dienos vakare Šančių muzikantai pasirodė LTV eteryje konkurse „Lietuvos dainų dešimtukas”, kur su daina “Įkask man!” tarp 13 dalyvių užėmė 8 vietą. Neskaitant fakto, kad garsas buvo klaikiai iškraipytas, o gitaros nusodintos, diversija pavyko gana gerai.

Deja, po 2004 lapkričio 18 d. Vilniuje įvykusio koncerto, kur XESS apšildė norvegus MORTIIS ir SUSPERIA, nutarė nebedainuoti Rasa. 2005 m. pradžioje dėl laiko stokos iš grupės pasitraukė ir klavišistė Živilė. Taigi „Mountainrock Vol.3“ festivalyje ant scenos užlipo tik vyriška XESS kompanija.

Tuo metu jau buvo pradėtas įrašinėti antrasis albumas „Psychoholic Bastard Crew“. Įrašas pradėtas planuoti dar 2003-ųjų viduryje, tačiau įrašinėjimas prasidėjo tik 2004 m. rugpjūčio gale. Dėl įvairiausių priežasčių albumo galutinis išleidimas užtruko iki 2005-ųjų rudens. Keletą kartų perrašytas, bet galiausiai išleistas albumas susideda iš 13 kūrinių.

Per šį laikotarpį ženkliai pakito XESS sudėtis – kaip minėta, iš grupės pasitraukė Živilė su Rasa, tačiau prisijungė bosistas Alenas „Blakulla“, o 2005-ųjų rugsėjo gale, į Angliją išvykus Tadui, jo vietą užėmė talentingas gitaristas Giedrius „Jumbo“ iš LINFENG. Be to, nuo 2005 m. rugsėjo koncertų metu XESS pasirodo ir su dviem žaviom šokėjom Joga ir Agne.

Galiausiai pasikeitė ir pati muzika – grupė ėmė labiau artėti prie sunkesnio ir gyvesnio skambesio, kurį apibūdina kaip industrial gothic metal. Dainos, įtrauktos į 2005-ųjų albumą „Psychoholic Bastard Crew“, pradėtos kurti dar 2002-ųjų pabaigoje, o gabalas „Pervert Messiah“ ištrauktas net iš „In Cyber Lust“ laikų, todėl albumą sudarantys kūriniai ganėtinai skiriasi nuo naujos XESS koncepcijos.

Naujas XESS kūrybos etapas prasidėjo apie 2008-uosius - tada buvo pradėti kurti kūriniai trečiajam diskui "We, The Great Newrotics", kuris, padedant "Atra Musica", pasirodė 2010 Balandžio mėnesį.

Šaltinis © - www.ferrum.lt
DISKOGRAFIJA

PSYCHOHOLIC BASTARD CREW (2005)
Katedra - Natus In Articulo Mortis

IN CYBER LUST (2002)
Katedra - Mors Ultima Ratio


© 2007-2008 VšĮ "Atra Musica"